A 130 éves filoxéra előtti időkből származó klónokkal dolgozik a pincészet. Kisebb fürtöket terem, némelyik sárgásabbra érik be teljes íz és érettség mellet, ami finom körtés karaktert csempész a borba. 60 éves ültetvényről szüretelik a gyümölcsöt, telt nagytestű, rendkívül ásványos, és fehér borsos, vágott füves karakter érkezik a zöldvelteliniben. Analitikájában is harmonikus 6,72 g/l savkészlethez, 1,1 g/l maradékcukor társul.
A szőlő a Őrhegy, Pacsó, Hugyika területekről érkezik vulkanikus altalajról. A táblák tengeszint felett 250-320m magasságban találhatók. A tőkék 60 évesek és a tőkénként mindössze 0,7 kg a tőketerhelésük. A pincében vadélesztővel dolgoznak, azaz a saját tőkéik gyümölcseiről származó gombák tenyésztésével jön létre a saját élesztő.
Csernus Károly vallomása a zöldveltelini(ről)hez:
"A Zöld Veltelini egy örökség számunkra, nagypapa dédnagypapával ültette ezeket a régi és sok próbát kiállt tőkéket. Az ültetvény mára biztos és kiegyensúlyozott termést hoz, mely szépen tükrözi az évjárat tulajdonságait, és ebből a legjobbat hozzuk ki minden évben a gravitációs szőlőfeldolgozással. A finom feldolgozással garantáljuk a szőlőből származó különleges karaktert, a vágott füves jegyeket, a fehér körtés gyümölcsösséget egy finom fehérborsos körítéssel, melyet a vulkanikus altalaj minerális íze tesz teljessé. A reduktív stílusa ellenére, nagyon szép 4-5 éves életút van előtte a palackban, ahol tovább fejlődik egy finom mézes karakter felé."
Károly a régi tőkék erejéről:
"Számunkra egy régi ültetvény felbecsülhetetlen értékkel bír az Őr hegyen. A szőlő már 18 méteres mélységbe növesztette a gyökérzetét, mely áthatol a szikla rétegek repedésein és hozzáfér a hegyben lévő karcvíz forrásokhoz. De a legjobb terméshez a szőlőnek szenvedni kell, mikor augusztus elején a szőlő már megnövesztette a bogyókat a megfelelő méretre, és átlép a gyümölcs beérlelésének a fázisába, jól jön a szárasság. Így a szőlőtőke rá van kényszerítve, hogy a sziklákban rejlő minerális anyagokban gazdag karc vizekből táplálkozzék, a fotoszintézis alatt előállított cukrot ezzel a vízzel szállítja át a levélből a bogyóba, így a cukor gyűjtés mellett a minerális íz jegyek koncentrációja is növekszik. Ezt a terroár ízt akkor kapjuk meg a borokban, ha csupán 3-4 fürtöt hagyunk tőkénként. A szőlő koncentrált gyümölcsösségének jegyeit és az altalaj hozzáadott értékét a legkíméletesebb módon a gravitációs szőlőfeldolgozással hozzuk el Önnek a poharába."