A szőlő a Hugyika, Pacso, Őrhegy, Malom megett területekről érkezik vulkanikus altalajról. A táblák tengeszint felett 250-350m magasságban találhatók. A tőkék 40 évesek és a tőkénként mindössze 1 kg a tőketerhelésük. A pincében vadélesztővel dolgoznak, azaz a saját tőkéik gyümölcseiről származó gombák tenyésztésével jön létre a saját élesztő.
Antinori hordót használtak, 225 literes barrique, 1. töltésű hordóban 3 hónapig érlelődik a tétel.
Az ültetvény 40 éves tőkéiről érkezik a szőlő, mégis könnyed gyümölcsös karakter jellemzi. A cseresznye és a meggy mellett a feketebors ízvilága is megjelenik, melyet egy elegáns, enyhén füstös, vaníliás íz kerekít le. Analitikájában 6,71 g/l savkészlethez 2,1 g/l maradékcukor társul.
Csernus Károly borász az alábbiakat mesélte a fajtáról:
"A Kékfrankos a Hont régió egyik meghatározó piros szőlőfajtája, kedveli a hűvös klímát, és tannin szegénysége engedi hogy a kevesebb napsütés által is minden évben szép gyümölcsös karakterre érjen. A mi stílusunkat a jó savakon alapuló cseresznyés és meggyes gyümölcsösség alapozza meg, melyet kiegészít egy fekete borsos karakter a régi klónoknak köszönhetően. A hordós érleléssel finoman bánunk, csak az utóíz enyhe vaníliás és füstös kiegészítésére használjuk, ami megkerekíti a korty végét és tovább növeli a tanninokkal összehangban a bársonyos hatást. Idővel a korty végében erdő, avaros jegyek alakulnak ki a vulkanikus altalajnak köszönhetően, de mindig az érett és túlérett gyümölcsösség lesz uralkodó."
A vörösbor erjesztésről pedig így mesélt:
"A vörös bor erjesztésének titkát nagypapától örököltük, mindig a héján erjesztettük egy nagy kádban. Az erjedés következtében széndioxid képződik, mely kitolja a szőlő roppantott bogyóit az erjedő bor felszínére. Ahhoz hogy a megfelelő színmélységet, gyümölcsösséget és íz komplexitást elérjük, a héjakat naponta többször vissza kell nyomnunk az erjedő borba. Ezzel meggátoljuk hogy esetleg penészedjen vagy ecetesedjen. Ez álltalában 16-18 napig tart, és mikor már látjuk hogy a szőlő héja már nem tör fel a felszínre, akkor a bor kész és kierjedt. Ezt ma már modern vörösbor erjesztő edényben végezzük, mely a beállítások szerint éjszaka is vissza nyomja a héjat az erjedő borba, illetve szabályozza az erjedés hőmérsékletét. A hordós érlelésre szánt vörösbor egyik alap titka, hogy almasav bontást végezzünk. Egy speciális baktérium kultúra hozzáadásával elindul a malolaktikus erjedés, és az éles alma savakat a baktériumok tejsavvá változtatják. Ennek köszönhetően egy lekerekedett bort kapunk, mely minden bizonnyal egy finom hordós érlelésre áhítozik."